Accueil

>

Best apps in 2023

>

Price Per Unit

by App Attic

Display the unit price of your products

5.0 of 5 ⭐️

Price Per Unit allows you to easily display the unit prices of your products right under the total price, on both product pages and collection pages. The app automatically calculates the price per unit when you set the number of units in the SKU, so you don't have to do any math! Our team will help you fully customize the price-per-unit text to perfectly match your theme.

GET THE APP

Starts at $24.99/month

Categories

Selling products

Get Started

Start to build the blog of your dream right now. Try Bloggle and adopt it

Try bloggle for free

Boost your Shopify blog SEO & conversion

If you're tired of wasting time and money on creating boring articles using the native Shopify blog feature, then try Bloggle. Our successful merchants have already made the switch and are reaping the benefits.

Related apps that you could like